Przedostatni dzień festiwalu

Sobota na WATCH DOCS to aż osiem spotkań z twórcami pokazywanych na festiwalu filmów. Z pytaniami WATCH DOCSowej publiczności zmierzą się: tegoroczny laureat Nagrody im. Marka Nowickiego – Zhao Liang, twórcy dokumentów konkursowych – Julia Iwanowa („Portret rodzinny w czerni i bieli”), Adi Barach („Kolaborant i jego rodzina”), Julie Kreuzer („Idź do diabła!”), Adi Barach („kolaborant i jego rodzina”), filmowcy, których dokumenty pokazywane są w sekcji „Nowe filmy polskie” – Tomasz Wolski („Lekarze”) i Anna Skorupa („Czarna córka” – pokaz z napisami dla niesłyszących).

Poza filmami reżyserów, z którymi odbędą się q&a, w sobotę będzie można zobaczyć dwa filmy z sekcji „Zbliżenia” czyli „Ani Pan, ani Bóg” prezentujący Tunezję przed i po rewolucji oraz „Syria – kronika represji”, dwa dokumenty składające się na retrospektywę „Półkowniki” – propagandowy dilm wszech czasów z 1934 roku – „Triumf woli” oraz „Czysta rozrywka”, „Przelicytowani” Anthonego Bastera z retrospektywy „Prawa człowieka w firmie”, „Poddam się jutro” o meandrach filipińskiego wymiaru sprawiedliwości (sekcja „Chcę zobaczyć”) i „Bleiburg” (sekcja „Dyskretny urok propagandy”).

Przedostatni dzień festiwalu to także pokazy z audiodeskrypcją dla osób niewidomych i słabowidzących, w ramach których pokazane zostaną trzy polskie dokumenty – „Inwentaryzacja” Pawła Łozińskiego, „Sześć tygodni” Marcina Janosa Krawczyka oraz „Vakha i Magomed” Marty Prus (projekcje odbędą się w Kino.Lab).