Wysłuchaj debat WATCH DOCS 2012

W ramach 12. edycji Watch Docs odbyło się 12 dyskusji panelowych z udziałem twórców związanych z prezentowanymi filmami oraz ekspertów z dziedziny praw człowieka. Wybrane debaty zostały zarejestrowane. Zapraszamy do słuchania.

Zwycięzcy 12. WATCH DOCS

"Anton tu obok" - debiutancki dokument znanej rosyjskiej krytyczki filmowej Ljubow Arkus otrzymał główną nagrodę w konkursie 12. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie.

Dwa dodatkowe pokazy na WATCH DOCS

W niedzielę w sali Mała Czarna w kinie Iluzjon odbędą się dwie dodatkowe projekcje filmów 12. edycji WATCH DOCS.

Ostatni dzień festiwalowych projekcji

Ostatni dzień festiwalowych pokazów zapowiada się niezwykle intensywnie. Na sobotę zaplanowano aż 16 projekcji.  Blisko połowa z filmów, które będzie można dziś zobaczyć, to dokumenty konkursowe.

Spotkanie ze Zbigniewem Bujakiem

15 grudnia po seansie Moich zapisków z podziemia Jacka Petryckiego z festiwalową publicznością spotka się jeden z bohaterów filmu - Zbigniew Bujak. Zapraszamy serdecznie - film o 15:00 w Laboratorium CSW.

Debata „Oprawca przed obliczem prawa – sprawiedliwość okresu zmiany” 15 grudnia w Iluzjonie

15 grudnia, tuż po projekcji filmu Czerwony Khmer i jego obrońca w kinie Iluzjon odbędzie się debata „Oprawca przed obliczem prawa – sprawiedliwość okresu zmiany”.

Wojna z narkotykami jako narzędzie wykluczenia

Jednym z wydarzeń towarzyszących piątkowym projekcjom WATCH DOCS będzie debata „Wojna z narkotykami jako narzędzie wykluczenia”.

Master Class: Wiktor Kossakowski

16 grudnia w kinie Iluzjon odbędzie się master class jednego z najwybitniejszych twórców dokumentu - Wiktora Kossakowskiego.

Ósmy dzień na WATCH DOCS

Ósmy dzień festiwalu rozpoczniemy w Muranowie filmem Plemienne tajemnice. Następnie, w tym samym kinie, odbędzie się pokaz konkursowego dokumentu Jutro, któremu towarzyszyć będzie debata „Buntownicy sztuki, czyli co wolno artystom”. Udział w spotkaniu  zapowiedział m.in. reżyser filmu.  Piątek w Muranowie zakończymy projekcją Korytarza śmierci Wernera Herzoga. 

WATCH DOCS i WOLNOŚĆ MYŚLI

Dobrze wiemy, że nie samym kinem człowiek żyje i dlatego zdecydowaliśny się poszerzyć program tegorocznej edycji festiwalu o wydarzenie muzyczne.

więcej