Pierwszy dzień na WATCH DOCS

Pierwszy dzień festiwalu to przede wszystkim szansa na spotkanie twórców pokazywanych na WATCH DOCS filmów. 

DRAW DOCS – wystawa plakatów inspirowanych filmami 13. WATCH DOCS

DRAW DOCS to organizowana w ramach 13. WATCH DOCS (Warszawa, 6 – 12 grudnia) wystawa plakatów inspirowanych filmami tegorocznej edycji festiwalu. Twórcami ilustrujących filmy plakatów są artyści, którzy za pomocą grafik stworzyli wizualne recenzje pokazywanych na WATCH DOCS dokumentów.

13. WATCH DOCS – bilety

Bilety wstępu na wszystkie pokazy w ramach 13. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie są BEZPŁATNE.

Master class Marii Ramos w programie 13. WATCH DOCS

W sobotę 7 grudnia  w ramach 13. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie odbędzie się master class tegorocznej laureatki Nagrody im. Marka Nowickiego, mistrzyni współczesnego dokumentu – Marii Augusty Ramos.

Kto wygra WATCH DOCS?

Filmy konkursowe 13. edycji festiwalu.

Laureat Oscara gościem 13. WATCH DOCS

Roger Ross Williams, laureat Oscara z 2010 roku za najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny, będzie gościem 13. WATCH DOCS. Reżyser spotka się z festiwalową publicznością w Warszawie po projekcji  swojego najnowszego, wstrząsającego filmu Bóg kocha Ugandę (God Loves Uganda).

Jury 13. WATCH DOCS

Sekcją festiwalu budzącą co roku największe emocje jest konkurs o nagrodę WATCH DOCS. Wśród dokumentów ubiegających się o miano najlepszego filmu 13. edycji festiwalu znalazło się kilkanaście obrazów z całego świata. O tym, który z dokumentów wyjedzie z Warszawy z główną nagrodą, zadecyduje międzynarodowe jury.

Akredytacje dziennikarskie 13. WATCH DOCS

Ruszył proces akredytacji dziennikarzy na 13. Międzynarodowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie.  Szczegółowe informacje na temat  akredytacji dziennikarskich 13. WATCH DOCS znajdują się poniżej.

Echa One World na 13. WATCH DOCS

W tym roku największy na świecie festiwal filmów o prawach człowieka –  One World w Pradze – obchodził piętnaste urodziny.  Z tej okazji na całym świecie festiwale partnerskie organizują pokazy wybranych filmów z tegorocznej edycji Jednoho Světa. Nie mogło zabraknąć ich także na WATCH DOCS, gdzie w ramach Echa One World zostanie zaprezentowanych pięć znakomitych dokumentów z bardzo różnych zakątków świata.

ZOSTAŃ WOLONTARIUSZEM PODCZAS 13. WATCH DOCS

Międzynarodowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie rusza już po raz 13.! Jak co roku potrzebujemy pomocy wolontariuszy przy organizacji festiwalu, który w tym roku będzie trwał od 6 do 12 grudnia.