12. Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS rusza już 6. marca.

Pierwszym miastem na liście tegorocznego festiwalu będzie Lublin. 

WATCH DOCS dziękuje tłumaczom festiwalowych filmów

Od kilku lat współpracujemy ze studentami Uniwersytetu Marii Curie -Skłodowskiej w Lublinie, którzy przygotowują tłumaczenia festiwalowych filmów.

Nagroda Publiczności 13. WATCH DOCS

W plebiscycie publiczności na najlepszy film 13. WATCH DOCS nagrodę otrzymał brytyjski dokument w reżyserii Calluma Macrae – Strefa bezpieczeństwa: pola śmierci Sri Lanki.

ZA KRATAMI NIE NOSIMY BUREK Nimy Sarvestaniego wygrywa 13. WATCH DOCS

Nagrodę 13. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego WATCH DOCS Prawa Człowieka w Filmie otrzymał irański dokumentalista Nima Sarvestani za zrealizowany w Afganistanie film Za kratami nie nosimy burek.

Obejrzyj zwycięski film online

Nagrodę 13. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego WATCH DOCS Prawa Człowieka w Filmie otrzymał  Nima Sarvestani za zrealizowany w Afganistanie film Za kratami nie nosimy burek. Dokument można oglądać do niedzieli online na stronie www.kinoplex.pl.

Czwarty dzień Festiwalu

W poniedziałek na WATCH DOCS będzie można zobaczyć aż cztery dokumenty z sekcji Chcę Zobaczyć: opowiadające o torturach, jakich doświadczył czeczeński uchodźca z rąk policji w Inguszeti Wyznanie Zelima, film dokumentujący szokującą skalę ludobójstwa na Sri Lance - Strefa bezpieczeństwa: pola śmierci Sri Lanki, prowokacyjny dokument Mathew Cooke’a – Jak zarobić na dilerce oraz Nie ma mocnych na Mojżesza Katumbi, po projekcji którego z festiwalową publicznością spotka się Thierry Michel. Z pytaniami publiczności zmierzy się również  Florence Martin – Kessler – autorka filmu Jak zbudować Państwo.

Love the Doc poleca

Strona www.lovethedoc.com to źródło informacji o festiwalowych filmach. Codziennie na blogu publikowana jest lista tytułów, które zdaniem autorki wpisów warto obejrzeć. Ten subiektywny przewodnik po dokumentach 13. WATCH DOCS może pomóc niezdecydowanym w podjęciu decyzji, na co warto się wybrać danego dnia festiwalu.

Niedziela na WATCH DOCS

Niedziela na WATCH DOCS to ciąg dalszy licznych spotkań z reżyserami i bohaterami pokazywanych na festiwalu dokumentów.

Oglądaj filmy WATCH DOCS online

Równolegle z projekcjami odbywającymi się w warszawskich kinach, filmy 13. WATCH DOCS można od dziś oglądać online na stronie www.kinoplex.pl.

Master class: Maria Ramos

Już dziś, w sobotę 7 grudnia  w ramach 13. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie odbędzie się master class tegorocznej laureatki Nagrody im. Marka Nowickiego, mistrzyni współczesnego dokumentu – Marii Augusty Ramos.

więcej