12. Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS rusza już 6. marca.

31-12-2013

Pierwszym miastem na liście tegorocznego festiwalu będzie Lublin. 

Od 2003 r. we współpracy z wieloma partnerami z całej Polski – organizacjami pozarządowymi, ośrodkami akademickimi, teatrami, kinami i innymi instytucjami kulturalnymi – po grudniowym warszawskim festiwalu międzynarodowym organizujemy co roku Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie.

Festiwal objazdowy, który powstał i rozwija się wyłącznie w wyniku inicjatyw oddolnych, w 2014 roku odbędzie w blisko 40 miastach. Partnerzy Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka i Społecznego Instytutu Filmowego – współorganizatorzy festiwalu objazdowego w poszczególnych miejscowościach – wybierą filmy z repertuaru 13. edycji warszawskiego MFF WATCH DOCS.

Pierwszym miastem na liście tegorocznego festiwalu będzie Lublin, gdzie Objazdowy Festiwal WATCH DOCS gości od początku swojego istnienia. Festiwal w Lublinie odbędzie się w dniach 6 - 8 marca w ACK UMCS "Chatka Żaka", przy ulicy Radziszewskiego 16, w sali kinowej Inkubator.
Zapraszamy na najnowsze społecznie zaangażowane dokumenty i dyskusje po filmach. Dokładny program znajduje się na stronie: http://hf.org.pl/ao/index.php?id=1939#6

Wstęp na wszystkie projekcje filmowe jest bezpłatny.