Festiwal objazdowy

Od 2003 r. we współpracy z wieloma partnerami z całej Polski – organizacjami pozarządowymi, ośrodkami akademickimi, teatrami, kinami i innymi instytucjami kulturalnymi – po grudniowym warszawskim festiwalu międzynarodowym organizujemy co roku Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie. Festiwal objazdowy, który powstał i rozwija się wyłącznie w wyniku inicjatyw oddolnych, nieustannie zwiększa swój zasięg, odwiedzając coraz więcej polskich miast. W 2012 roku było ich blisko 40. Partnerzy Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka i Społecznego Instytutu Filmowego – współorganizatorzy festiwalu objazdowego w poszczególnych miastach – wybierają filmy z repertuaru ostatniej edycji warszawskiego MFF WATCH DOCS. Opracowują też własny program imprez towarzyszących, takich jak spotkania z ekspertami, dyskusje panelowe, fora organizacji pozarządowych, wystawy fotografii, koncerty czy spektakle.
 
Wstęp na wszystkie projekcje filmowe i imprezy towarzyszące jest bezpłatny.
 
Na archiwalnych stronach Objazdowego Festiwalu Filmowego znajdują się listy miast, terminy oraz programy festiwali, które odbyły się w poprzednich latach. Program poszczególnych festiwali jest aktualizowany  na około miesiąc przed festiwalem.
 
2012 2011 2010 2009 2008 2007  

Na mapce poniżej zaznaczone są miasta, w których festiwal odbędzie się w 2013 r. Po kliknięciu na miasto, pojawi się data oraz link do programu. Program poszczególnych festiwali jest aktualizowany  na około miesiąc przed festiwalem.