Artykuły

Wykład pamięci Marka Nowickiego - ZMIANA TERMINU

Dziękujemy za Państwa zainteresowanie tegorocznym wykładem pamięci Marka Nowickiego ‘Wolność słowa współcześnie’. Niestety ze względu na chorobę Lorda Anthony’ego Lestera wykład zaplanowany na czwartek 12 grudnia 2013 jesteśmy zmuszeni przenieść.

Pierwszy dzień Festiwalu

Pierwszy dzień festiwalu to przede wszystkim szansa na spotkanie twórców pokazywanych na WATCH DOCS filmów.

Wzgórze przyjemności filmem otwarcia 13. WATCH DOCS

13. WATCH DOCS otworzy film Wzgórze przyjemności (Hill of Pleasures) tegorocznej laureatki Nagrody im. Marka Nowickiego, mistrzyni współczesnego dokumentu – Marii Augusty Ramos. Pokazy filmu otwarte dla festiwalowej publiczności odbędą się 8 grudnia w kinie Muranów (po projekcji spotkanie z reżyserką) oraz 12 grudnia w kinie Antropos.

W gąszczu znaków – warsztaty dla dzieci w programie 13. WATCH DOCS

W gąszczu znaków to tytuł organizowanych w ramach 13. WATCH DOCS  warsztatów dla dzieci, które odbędą się w środę 11 grudnia między godziną 16:00 a 18:00 w Muzeum dla Dzieci mieszczącym się w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie. Warsztatom towarzyszyć będzie skierowana do rodziców i opiekunów projekcja filmu Wizerunkowy problem.

Warsztat „Migracje a prawa człowieka” w ramach WATCH DOCS

Migracja to nie tylko rzeczywistość, ale także prawo. Zawarte jest ono między innymi w Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka z 1948 r., która gwarantuje każdemu prawo do swobodnego poruszania w ramach swojego kraju lub opuszczenia go w przypadku prześladowania oraz szukania schronienia w innym państwie.

Goście specjalni 13. WATCH DOCS

W programie 13. WATCH DOCS, poza bogatym zestawem filmów z całego świata, znalazło się wiele wydarzeń towarzyszących, w tym m. in. wykłady, spotkania i debaty z udziałem światowej sławy ekspertów i obrońców praw człowieka.

Zapraszamy dokumentalistów na warsztaty NGOs – filmowcy

7. grudnia 2013 r., w ramach 13. MFF WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie, w godzinach od 13:00 do 16:00, w Galerii Laboratorium w CSW Zamek Ujazdowski w Warszawie odbędą się wspólne warsztaty dokumentalistów i działaczy organizacji pozarządowych.

DRAW DOCS – wystawa plakatów inspirowanych filmami 13. WATCH DOCS

DRAW DOCS to organizowana w ramach 13. WATCH DOCS (Warszawa, 6 – 12 grudnia) wystawa plakatów inspirowanych filmami tegorocznej edycji festiwalu. Twórcami ilustrujących filmy plakatów są artyści, którzy za pomocą grafik stworzyli wizualne recenzje pokazywanych na WATCH DOCS dokumentów.

Master class Marii Ramos w programie 13. WATCH DOCS

W sobotę 7 grudnia  w ramach 13. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie odbędzie się master class tegorocznej laureatki Nagrody im. Marka Nowickiego, mistrzyni współczesnego dokumentu – Marii Augusty Ramos.

Kto wygra WATCH DOCS?

Filmy konkursowe 13. edycji festiwalu.

«  ‹  1 2 3 4 5  ›  »