Bilety

Bilety wstępu na wszystkie pokazy organizowane w ramach 14. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie są BEZPŁATNE.

Konkursowa trzynastka 14. WATCH DOCS

W tegorocznym konkursie o Nagrodę WATCH DOCS rywalizować będzie trzynaście wybitnych dokumentów. O tym, który z nich wygra 14. edycję festiwalu, zdecyduje międzynarodowe jury.

Wystawa fotografii „The Sochi Project”

Jednym z najciekawszych wydarzeń towarzyszących tegorocznej edycji festiwalu będzie wystawa fotografii Roba Hornstra i Arnolda van Bruggena pt. „The Sochi Project. An Atlas of War and Tourism in the Caucasus”. Wernisaż wystawy z udziałem autorów prezentowanych zdjęć odbędzie się 6 grudnia o godzinie 18:00 w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski.

Akredytacje dziennikarskie 14. WATCH DOCS

Ruszył proces akredytacji dziennikarzy na 14. Międzynarodowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie.

Ujawniamy pierwsze szczegóły filmowego programu 14. WATCH DOCS

Na 14. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie zostanie zaprezentowanych ponad 60 filmów z całego świata.

ZOSTAŃ WOLONTARIUSZEM 14. MFF WATCH DOCS

Międzynarodowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie rusza już po raz 14.! Jak co roku potrzebujemy pomocy wolontariuszy przy organizacji festiwalu, który w tym roku będzie trwał od 5 do 14 grudnia.

„W całunie” – pokaz specjalny WATCH DOCS oraz spotkanie z Szadi Sadr

Zapraszamy na pokaz specjalny filmu „W całunie” w ramach Festiwalu Filmowego WATCH DOCS oraz spotkanie z bohaterką filmu – Szadi Sadr, irańską dziennikarką, działaczką na rzecz praw kobiet oraz prawniczką. Pokaz odbędzie się 22 października w Kino.Lab.

Programmerzy WATCH DOCS w jury europejskich festiwali

1 października zakończyła się jedna z największych imprez filmowych Skandynawii - 15. Bergen International Film Festival. Jury festiwalu, w którego składzie znalazł się m.in. dyrektor programowy WATCH DOCS Konrad Wirkowski, główną nagrodę w sekcji dokumentów poświęconych prawom człowieka przyznało filmowi „Drone” w reżyserii Tonje Hessen Schei.

Żegnamy Stefana Starczewskiego

Ze smutkiem żegnamy Stefana Starczewskiego, działacza opozycji demokratycznej w PRL, inicjatora i współtwórcę Komitetu Helsińskiego w Polsce, członka Rady Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. 14. grudnia 2001 roku w CSW Zamek Ujazdowski Stefan Starczewski otwierał nasz pierwszy Międzynarodowy Festiwal Filmowy.

Wspólny projekt WATCH DOCS i Bergen IFF

24 września rozpoczyna się 15. edycja Bergen International Film Festival – jednej z największych imprez filmowych Skandynawii i festiwalu partnerskiego warszawskiego WATCH DOCS.

12. Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS powraca po wakacyjnej przerwie

9 września w Bieszczadach rozpoczął się kolejny festiwal w ramach 12. Objazdowego Festiwalu WATCH DOCS. Pokazy odbyły się w Ustrzykach Dolnych, Cisnej, Czarnej Górnej, Wetlinie, Lutowiskach oraz Lipiu.

Pokaz filmu „Zwyczajny prezydent” - Dni Solidarności ze Społeczeństwem Obywatelskim na Białorusi

Festiwal WATCH DOCS, Helsińska Fundacja Praw Człowieka i grupa Horyzont - przeciw karze śmierci zapraszają na pokaz filmu „Zwyczajny prezydent” oraz dyskusję: „20 lat rządów prezydenta Łukaszenki. Jak budować społeczeństwo obywatelskie w państwie autorytarnym?” W spotkaniu weźmie udział reżyser filmu-Jurij Chaszczewadzki.