13. Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie rusza w Polskę

W 2015 roku Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS odbędzie w blisko 40 miejscowościach w całej Polsce. Od 14 marca zapraszamy na pokazy w Lublinie – w programie m.in. debata „Współczesne wyzwania prawoczłowiecze” z udziałem Prezes Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka Danuty Przywary oraz Rektorki Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji Agnieszki Rybczyńskiej.

Pokaz filmu "Naddniestrzańska Republika Mołdawska – w stanie zawieszenia"

Już w najbliższy czwartek (12 marca) razem z Narodową Galerią Sztuki Zachęta zapraszamy na pokaz filmu dokumentalnego Naddniestrzańska Republika Mołdawska – w stanie zawieszenia/ PMR – In the State of Limbo w reżyserii  Meelisa Muhu i Kristiny Norman, który towarzyszy wystawie „Czekając na lepsze czasy” prezentowanej w Miejscu Projektów Zachęty.

Nagroda publiczności 14. WATCH DOCS

Znamy już pierwszą dziesiątkę filmów, które widzowie 14. WATCH DOCS uznali za najlepsze z 65 dokumentów pokazywanych w tym roku. Nagroda publiczności tegorocznej edycji festiwalu wędruje do norweskiego reżysera, Frode Fimlanda – twórcy dokumentu” Rodzeństwo jest na zawsze”.

Zwycięzcy 14. WATCH DOCS

Nagrodę WATCH DOCS 14. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie otrzymali twórcy filmu „Rich Hill” - Andrew Droz Palermo i Tracy Droz Tragom.

Ostatni dzień festiwalu

Już dzisiaj ogłoszone zostaną wyniki konkursu 14. WATCH DOCS. Zanim poznamy laureata tegorocznej edycji festiwalu, warto wybrać się na jeden z sześciu filmów, których projekcje zaplanowano na dziś.

Przedostatni dzień festiwalu

Sobotę na WATCH DOCS zaczniemy od filmowego śniadania w klubie festiwalowym Cafe Kulturalna, gdzie na godzinę 12:00 zaplanowano projekcję filmu „Szlakami gringo”.

Ósmy dzień festiwalu

W piątek na WATCH DOCS naszą uwagę koncentrujemy przede wszystkim na Ukrainie. Zaczynamy od pokazu dokumentu „Euro-majdan. Surowy montaż”, któremu towarzyszyć będzie spotkanie z producentką filmu – Julią Serdjukową.

Czwartek na WATCH DOCS

Dzisiaj mija tydzień z WATCH DOCS. W programie siódmego dnia festiwalu znalazły się aż dwie debaty.

Środa na WATCH DOCS

Środowy program festiwalu  został zdominowany przez filmy polskie.

Wtorek na WATCH DOCS

Piąty dzień festiwalu WATCH DOCS to przede wszystkim szansa na udział w wykładzie mistrzowskim laureata Złotego Lamparta na festiwalu w Locarno – Fernanda Melgara. To nie jedyny filmowiec, który tego dnia spotka się z widzami festiwalu.

więcej