Akredytacje dziennikarskie 15. MFF WATCH DOCS

Ruszył proces akredytacji dziennikarzy na 15. Międzynarodowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie.

ZOSTAŃ WOLONTARIUSZEM 15. MFF WATCH DOCS

Międzynarodowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie rusza już po raz 15.! Jak co roku potrzebujemy pomocy wolontariuszy przy organizacji festiwalu, który w tym roku będzie trwał od 4 do 10 grudnia.

Dokumenty z programu American Film Festival na 15. MFF WATCH DOCS

W dniach 20-25 października we Wrocławiu odbędzie się 6. American Film Festival. W programie tegorocznej edycji poza filmami fabularnymi znajdzie się również wybór najlepszych amerykańskich dokumentów ostatniego sezonu, które zostaną zaprezentowane w sekcjach American Docs i Special Docs. Cztery dokumenty z programu AFF znajdą się również w programie 15. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie, który odbędzie się w Warszawie w dniach 4-10 grudnia.

Specjalne jesienne pokazy "Wyroku na Węgrzech"

W związku ze wzrostem postaw ksenofobicznych i rasistowskich, w ostatnich miesiącach coraz śmielej prezentowanych w dyskursie publicznym, Helsińska Fundacja Praw Człowieka oraz Społeczny Instytut Filmowy, organizatorzy MFF WATCH DOCS, zapraszają na cykl projekcji filmu dokumentalnego „Wyrok na Węgrzech” połączonych z serią spotkań.

Startuje FUTURE DOCS!

FUTURE DOCS to nowy, europejski projekt WATCH DOCS dla dokumentalistów i obrońców praw człowieka – platforma kreatywnych spotkań poszukujących inspiracji filmowców i aktywistów, z praktyki znających nie tylko problemy i inicjatywy z obszaru praw człowieka, ale i fascynujące ludzkie historie, które się za nimi kryją.

Zakończenie otwartego naboru filmów na 15. MFF WATCH DOCS

3 sierpnia minął termin końcowy otwartego naboru filmów na 15. Międzynarodowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie.

Zbliża się koniec naboru filmów na 15. MFF WATCH DOCS

Przypominamy, że zbliża się ostateczny termin zgłoszeń filmów na 15. Międzynarodowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie, który odbędzie się w dniach 4 – 10 grudnia 2015 r. w Warszawie.

Złoty Róg i Srebrny Lajkonik dla filmów nominowanych przez WATCH DOCS

Karolina Bielawska wygrała Międzynarodowy konkurs dokumentalny na 55. Krakowskim Festiwalu Filmowym.

Nominacje WATCH DOCS na 55. Krakowskim Festiwalu Filmowym

31 maja rozpoczyna się 55. Krakowski Festiwal Filmowy – najstarszy festiwal dokumentu w Polsce. W tym roku już po raz dziesiąty przyznajemy w Krakowie nominacje dla najciekawszych naszym zdaniem filmów dokumentalnych poruszających szeroko rozumianą tematykę praw człowieka.

WATCH DOCS z One World Brussels

7. maja na godzinę 18:30 w ramach festiwalu One World Brussels WATCH DOCS we współpracy z People in Need, Instytutem Polskim i Goethe Institute zaprasza na projekcję filmu Hanny Polak Nadejdą lepsze czasy oraz dyskusję panelową z udziałem reżyserki, Sarah Nelen - Member of the Cabinet Pierwszego Wice-Przewodniczącego Komisji Europejskiej Fransa Timmermansa i Unico van Kootena, European Secretary w Dutch Waste Management Association. Dyskusję poprowadzi Dyrektor WATCH DOCS – Maciej Nowicki.

WATCH DOCS na spacerze: "Powrót do Homs"

W drugą niedzielę maja (10.05) zapraszamy do warszawskiego KINO.LAB w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski na pokaz nagradzanego na całym świecie dokumentu Talala Derkiego „Powrót do Homs”, który otrzymał również specjalne wyróżnienie jury podczas 14. MFF WATCH DOCS.

Tłumy na kijowskim festiwalu filmów o prawach człowieka Docudays UA

Kino dokumentalne poruszające tematykę praw człowieka ujawnia swoją siłę w najtrudniejszych czasach – takich tłumów, jakie przyciągnął zakończony właśnie w Kijowie 12. festiwal filmowy Docudays UA, nikt się nie spodziewał.

więcej