Finisaż wystawy Anny Konik w CSW / debata oraz pokaz filmu

W piątek 12 lutego o godz. 18.00 zapraszamy do Centrum Sztuki Zamek Ujazdowski na debatę poświęconą problematyce postaw wobec uchodźców w Polsce w kontekście kryzysu związanego z masowym napływem uchodźców i migrantów do Europy.

WATCH DOCS na Białorusi

10. grudnia, kiedy w Warszawie kończył się 15. MFF WATCH DOCS, w Mińsku zaczynała się właśnie pierwsza edycja WATCH DOCS na Białorusi.

Ostatni dzień festiwalu

Ostatniego dnia 15. edycji WATCH DOCS - wypadającego w Światowy Dzień Praw Człowieka - widzowie mają do wyboru 7 projekcji, w tym jeden blok filmów krótkometrażowych. Oprócz filmów zaplanowano także dyskusję o polityce narkotykowej, która skazuje pacjentów na ból z udziałem Prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego.

Zwycięzcy 15. MFF WATCH DOCS

Jury tegorocznego festiwalu jednogłośnie przyznało Nagrodę WATCH DOCS ex aequo dwóm wybitnym filmom: „Syryjskiej Love Story” Seana McAllistera i „Behemotowi” Zhao Lianga.

Szósty dzień Festiwalu

Środa na WATCH DOCS to ostatnia okazja żeby obejrzeć cztery konkursowe filmy i jeden głośny dokument z sekcji Nowe polskie filmy.

Oglądaj filmy online

W programie 15. MFF WATCH DOCS znalazło się 65 dokumentów. Poza prawie 100 seansami w Kinie Muranów, CSW Zamek Ujazdowski, Kinie Iluzjon i Kinie Antropos jak co roku wybrane tytuły udostępniamy również online w serwisie Kinoplex.pl.

Piąty dzień Festiwalu

Wtorek na WATCH DOCS to 14 dokumentów do wyboru, trzy dyskusje panelowe i pięć filmów konkursowych. Nie zabraknie także spotkań z reżyserami i producentami filmów.

Poniedziałek na Festiwalu

Poniedziałek na Festiwalu to dwie dyskusje – „Aktywiści mówią”, warsztat podczas którego zaproszeni goście obalą mity dotyczące działalności społecznej oraz  „Niesłyszące się opowieści” w związku z pokazem dokumentu konkursowego „Dybuk. Rzecz o wędrówce dusz”.

Niedziela na Festiwalu

Niedziela na WATCH DOCS to przede wszystkim mnóstwo sesji Q&A z twórcami i bohaterami przedstawianych dokumentów. 

Sobota na Festiwalu

Sobota na Festiwalu to dwa duże wydarzenia. W Kinie Muranów odbędzie się debata pt. „Wolność w świecie arabskim - bunt elit, bunt mas”, związana z przyznaniem tegorocznej Nagrody PE im. Sacharowa Raifowi Badawiemu, saudyjskiemu blogerowi. Natomiast drugim ważnym wydarzeniem związanym ze światem arabskim będzie projekcja filmu „Drużyna E” i spotkanie z jego bohaterką, Anną Neistat.

więcej