Filmy 16. MFF WATCH DOCS

W piątek 9 grudnia w kinie Muranów rozpocznie się 16. MFF WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie. W programie trwającego 7 dni festiwalu znalazło się 60 filmów z całego świata.

Akredytacje dziennikarskie na 16. MFF WATCH DOCS

Rozpoczął się proces akredytacji dziennikarzy na 16. Międzynarodowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie.

Zostań wolontariuszem 16. MFF WATCH DOCS!

Serdecznie zapraszamy do współpracy osoby, które chciałyby pomóc przy organizacji 16. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie (9-15 grudnia).

Zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń

Zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń filmów na 16. Międzynarodowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS 2016.

Zbliża się koniec naboru filmów na 16. MFF WATCH DOCS

Dziękujemy tym z Państwa, którzy zgłosili swoje filmy oraz informujemy, że termin nadsyłania zgłoszeń upływa 1 sierpnia 2016 r.

Zakończyliśmy pierwszą edycję FUTURE DOCS

Jury pierwszej edycji FUTURE DOCS, w składzie: Barak Heymann, Sirkka Moeller, Dorota Roszkowska, Rada Šešiċ i Maarten Stoltz wzięło pod uwagę osiem projektów filmowych rozwijanych od grudnia 2015 r., czyli od pierwszego spotkania uczestników FUTURE DOCS w Warszawie.

Złoty Lajkonik dla filmu nominowanego przez WATCH DOCS

Wojciech Kasperski wygrywa konkurs polski na 56. Krakowskim Festiwalu Filmowym.

Nominacje WATCH DOCS na 56. Krakowskim Festiwalu Filmowym

29 maja rozpoczyna się 56. Krakowski Festiwal Filmowy – najstarszy festiwal dokumentu w Polsce. W tym roku już po raz jedenasty przyznajemy w Krakowie nominacje dla najciekawszych naszym zdaniem filmów dokumentalnych poruszających szeroko rozumianą tematykę praw człowieka.

WD na spacerze - "Cicha inkwizycja" | 15 maja, Kino.Lab

15 maja o godz. 18.00 zapraszamy do KINO LAB w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski na pokaz dokumentu „Cicha inkwizycja” (reż. Holen Sabrina Kahn, Alessandra Zeka), poświęconego bezwzględnie surowemu prawu antyaborcyjnemu w Nikaragui. Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie kina.

Dokument "Uwolnić poród" 13 maja na 1Piętrze (Foksal 11)

W najbliższy piątek w ramach cyklu dokumentalnego "Ekran 1Piętra" w Centrum Myśli Jana Pawła II odbędzie się pokaz filmu "Uwolnić poród". Dokument był prezentowany w programie 12. MFF WATCH DOCS. Wstęp wolny.

WATCH DOCS ogłasza nabór filmów

Rozpoczął się proces naboru filmów na 16. Międzynarodowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS. Prawa człowieka w filmie, który odbędzie się w Warszawie w dniach 9–15 grudnia 2016 r.

FUTURE DOCS na festiwalu One World w Pradze

FUTURE DOCS to nowy, europejski projekt WATCH DOCS dla dokumentalistów i obrońców praw człowieka. Uczestnicy spotkali się pierwszy raz w grudniu w Warszawie w trakcie 15. MFF WATCH DOCS. Prezentowanie przez aktywistów i obrońców praw człowieka historie mają zainspirować filmowców do przełożenia ich na język filmowy.

więcej