"Kto mnie teraz pokocha" wygrywa Konkurs publiczności!

„Kto mnie teraz pokocha” w reżyserii Baraka i Tomera Heymannów został uznany przez widzów WATCH DOCS najlepszym filmem 16. edycji festiwalu. W swoim najnowszym dokumencie twórcy filmów takich jak „Mr. Gaga” czy „Most na rzece Wadi”, po raz kolejny w niezwykle wyważony i jednocześnie dowcipny sposób podejmują temat heteronormatywności i akceptacji dla odmienności seksualnej w obrębie rodziny.

Zwycięzca 16. MFF WATCH DOCS

Znamy już zwycięzcę 16. MFF WATCH DOCS! Oto werdykt jury tegorocznego festiwalu w składzie Brigid O’Shea, Oksana Sarkisova, Nima Sarvestani, Dirk van der Straaten, Liduine Zumpolle.

Ostatni dzień festiwalu – a przed nami jeszcze 12 filmów!

Ostatniego dnia festiwalu pokażemy dwa filmy konkursowe: o 20:30 w Kinie Lab „Nieustraszony wróbel” w reżyserii Nanfu Wang, opowiadający o chińskiej aktywistce Ye Haiyan (a.k.a Nieustraszony Wróbel), która wsławiła się niekonwencjonalnymi metodami walki o prawa sex workerek, a teraz wyrusza do prowincji Hajnan, by protestować przeciw bezkarności dyrektora szkoły, który wykorzystał seksualnie sześć dziewczynek. Film znalazł się na krótkiej liście do Oscara w kategorii „Pełnometrażowy Film Dokumentalny”.

Środa na WATCH DOCS

14 grudnia zapraszamy na pokazy 4 filmów biorących udział w konkursie 16. MFF Watch Docs: „Sprawa Borneo” w reżyserii Erika Pausera i Dylana Williamsa (17:00, Kino Muranów), „Katastrofa” (reż. Alina Rudnickaja, 20:15, Kino Muranów), „Wielki Mur” w reżyserii Tadhga O'Sullivana (18:30, Kino Lab) oraz „Szkodliwe jednostki”, debiut dokumentalny Jonathana Littella, autora „Łaskawych”, laureata nagrody Goncourtów i gościa specjalnego festiwalu.

Wtorek: spotkanie z Janem Brykczyńskim z kolektywu SPUTNIK PHOTOS

We wtorek 13 grudnia po projekcji filmu „Oślepiające światło zachodu” (17.45, Kino.Lab) odbędzie się spotkanie z Janem Brykczyńskim, członkiem kolektywu Sputnik Photos.

Wtorek na WATCH DOCS

13 grudnia zapraszamy na 19:10 do Kina Muranów na towarzyszącą 16. MFF WATCH DOCS dyskusję panelową „DZIENNIKARZE W ZAGROŻENIU", współorganizowaną przez Community of Democracies' Permanent Secretariat, Ambasadę Szwecji w Polsce i Helsińską Fundację Praw Człowieka.

Muzeum POLIN: specjalny pokaz filmu "Kto się śmieje ostatni"

12 grudnia o 20:00 zapraszamy do Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN na pokaz filmu „Kto się śmieje ostatni” („The Last Laugh”) w reżyserii Ferne Pearlstein. Wprowadzenie: dr hab. Iwona Kurz, dyrektorka Instytutu Kultury Polskiej (Uniwersytet Warszawski).

Poniedziałek na WATCH DOCS

W poniedziałek 12 grudnia o 18:30 zapraszamy do Kina Antropos na projekcję filmu „Gułag. Trudna pamięć”, po której o 19:15 odbędzie się dyskusja panelowa „Rekonstrukcja. Polityka pamięci”.

Niedziela: FUTURE DOCS, "Zrób sobie kraj" i "Nieustraszony wróbel"

Trzeciego dnia festiwalu w CSW o 17:00 odbędzie prezentacja projektu FUTURE DOCS. Wezmą w niej udział zwycięzcy pierwszej edycji warsztatów - Marco de Stefanis (Holandia) i Ofelya Zalyan (Armenia) oraz tutor Barak Heymann (Izrael). FUTURE DOCS to inicjatywa WATCH DOCS, której celem jest stymulacja produkcji nowych filmów dokumentalnych o dużej sile społecznego oddziaływania przeznaczonych do dystrybucji kinowej i festiwalowej.

Zaczynamy 16. MFF WATCH DOCS!

Dziś wieczorem odbędzie się ceremonia otwarcia festiwalu, podczas której planowana jest polska premiera debiutu reżyserskiego Jonathana Littella Szkodliwe jednostki. Littell weźmie udział w naszej gali, a także, podczas sobotniego pokazu w kinie Muranów (10.12, godz. 19.00), spotka się z widzami.

więcej