Artykuły

WATCH DOCS POLECA ARTE PO POLSKU!

W 2016 roku Międzynarodowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS. Prawa człowieka w filmie i ARTE zostały organizacjami partnerskimi – ARTE objęło patronat medialny nad 16. MFF WATCH DOCS.

Debiut filmowy Jonathana Littella na 16. MFF WATCH DOCS

Gościem specjalnym 16. MFF WATCH DOCS będzie autor Łaskawych, laureat nagrody Goncourtów Jonathan Littell, który po raz pierwszy odwiedzi Polskę.

Nima Sarvestani tegorocznym laureatem Nagrody im. Marka Nowickiego

Nie ma drugiego dokumentalisty, którego filmy pokazywalibyśmy z taką regularnością. Od 2010 roku każdy kolejny film Sarvestaniego pojawia się w grudniu na WATCH DOCS. Dokumenty tegorocznego laureata nagrody im. Marka Nowickiego wydają się być wprost stworzone dla naszego festiwalu.

Wykład mistrzowski Baraka Heymanna

12 grudnia o godzinie 17.30 w CSW Zamek Ujazdowski (Laboratorium) wykład mistrzowski wygłosi Barak Heymann, jeden z czołowych izraelskich filmowców, współpracujący w duecie producencko-reżyserskim ze swoim bratem Tomerem.

Prezentacja projektu FUTURE DOCS

Prezentacja projektu odbędzie się w niedzielę 11 grudnia o godz. 17.00 w CSW Zamek Ujazdowski (sala edukacyjna). W wydarzeniu udział wezmą zwycięzcy pierwszej edycji FUTURE DOCS - Marco de Stefanis (Holandia) i Ofelya Zalyan (Armenia) oraz tutor Barak Haymann (Izrael).

Konferencja Eurimages „MiSSing Creativity” w programie 16. MFF WATCH DOCS

Konferencja Eurimages „MiSSing Creativity” została poświęcona tematowi kobiet w przemyśle filmowym. Będzie to pierwsze wydarzenie w Polsce, zorganizowane we współpracy z EWA Network i Stowarzyszeniem Kobiet Filmowców.

Filmy 16. MFF WATCH DOCS

W piątek 9 grudnia w kinie Muranów rozpocznie się 16. MFF WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie. W programie trwającego 7 dni festiwalu znalazło się 60 filmów z całego świata.

Akredytacje dziennikarskie na 16. MFF WATCH DOCS

Rozpoczął się proces akredytacji dziennikarzy na 16. Międzynarodowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie.

Zostań wolontariuszem 16. MFF WATCH DOCS!

Serdecznie zapraszamy do współpracy osoby, które chciałyby pomóc przy organizacji 16. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie (9-15 grudnia).

Zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń

Zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń filmów na 16. Międzynarodowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS 2016.

«  ‹  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  ›  »