Niedziela: FUTURE DOCS, "Zrób sobie kraj" i "Nieustraszony wróbel"

11-12-2016

Trzeciego dnia festiwalu w CSW o 17:00 odbędzie prezentacja projektu FUTURE DOCS. Wezmą w niej udział zwycięzcy pierwszej edycji warsztatów - Marco de Stefanis (Holandia) i Ofelya Zalyan (Armenia) oraz tutor Barak Heymann (Izrael). FUTURE DOCS to inicjatywa WATCH DOCS, której celem jest stymulacja produkcji nowych filmów dokumentalnych o dużej sile społecznego oddziaływania przeznaczonych do dystrybucji kinowej i festiwalowej.

Więcej informacji o prezentacji projektu: http://bit.ly/2hzMb8x

O 20:00 w Kinie Muranów odbędzie się projekcja nowego filmu Antony'ego Buttsa „ZRÓB SOBIE KRAJ", poświęconego samozwańczej Donieckiej Republice Ludowej na wschodzie Ukrainy (Konkurs 16. MFF WATCH DOCS). Brytyjski reżyser ujawnia korupcję, nepotyzm i wyborcze oszustwa przywódców tzw. „Noworosji”, jednocześnie uświadamiając widzowi, że do władzy pomógł im dojść autentyczny społeczny protest.

Projekcja filmu „NIEUSTRASZONY WRÓBEL" w reżyserii Nanfu Wang odbędzie się o 15:45 w Kinie Muranów. Ye Haiyan (a.k.a Nieustraszony Wróbel) to nietuzinkowa chińska aktywistka, która wsławiła się niekonwencjonalnymi metodami walki o prawa sex workerek. Teraz wraz z grupą podobnie jak ona zdeterminowanych obrońców praw człowieka rusza na południe, do prowincji Hajnan, by protestować przeciw bezkarności dyrektora szkoły, który wykorzystał seksualnie sześć dziewczynek. Film znalazł się na krótkiej liście do Oscara w kategorii „Pełnometrażowy film dokumentalny”.

Film Baraka Heymanna „KTO MNIE TERAZ POKOCHA" będzie można obejrzeć o 20:45 w CSW Laboratorium. W swoim najnowszym dokumencie bracia Tomer i Barak Heymann, twórcy filmów takich jak „Mr. Gaga” czy „Most na rzece Wadi”, po raz kolejny w niezwykle wyważony i jednocześnie dowcipny sposób podejmują temat heteronormatywności i akceptacji dla odmienności seksualnej w obrębie rodziny.

    Pierwsza edycja warsztatów FUTURE DOCS, Warszawa 2015