Poniedziałek na WATCH DOCS

12-12-2016

W poniedziałek 12 grudnia o 18:30 zapraszamy do Kina Antropos na projekcję filmu „Gułag. Trudna pamięć”, po której o 19:15 odbędzie się dyskusja panelowa „Rekonstrukcja. Polityka pamięci”.

Udział w debacie prowadzonej przez Adama Leszczyńskiego (Gazeta Wyborcza) wezmą: prof. Andrzej Friszke (PAN), Barbara Grabowska-Moroz (Helsińska Fundacja Praw Człowieka) oraz Kerstin Nickig, reżyserka filmu „Gułag: Trudna pamięć”. Obraz ten prezentowany jest w ramach 16. MFF Watch Docs w sekcji „Rekonstrukcja. Polityka pamięci”, poświęconej nasilającemu się w ostatnim czasie zjawisku kształtowania pamięci i szeroko pojętej polityce historycznej oraz propagandzie.

W ramach retrospektywy Nimy Sarvestaniego o 20:45 w Kinie Antropos zaprezentujemy najnowszy film tego reżysera: „Więzienne siostry” (Kino Antropos, 20:45), stanowiącego kontynuację głośnego, wyróżnionego Emmy, Prix Europa i Nagrodą WATCH DOCS dokumentu „Za kratami nie nosimy burek”.

Zapraszamy również na pokazy czterech filmów konkursowych: o 18:15 w Kinie Muranów zaprezentujemy „Curumima” (reż. Marcos Prado), o tej samej porze w Kinie Lab odbędzie się projekcja „A 157” (reż. Behrouz Nooranipour), „Katastrofę” (reż. Alina Rudnickaja) będzie można obejrzeć o 20:00 w Kinie Lab, a „Nowoczesną dżunglę” (reż. Charles Fairbanks ) o 20:30 w Kinie Muranów.

O 17:45 w Kinie Muranów odbędzie się pokaz dokumentu „Czekając na żyrafy” Marco de Stefanisa, zwycięzcy pierwszej edycji projektu "FUTURE DOCS". Jego bohaterem jest doktor Sami, pracujący w jedynym ogrodzie zoologicznym na terenie Strefy Gazy.

 

 Nowoczesna dżungla, reż. Charles Fairbanks