Zostań wolontariuszem WATCH DOCS!

Rozpoczynamy nabór wolontariuszy do 17. edycji festiwalu WATCH DOCS, który odbędzie się w dniach 7-14 grudnia 2017 roku.

Projekt „Docs for Change”

W ramach projektu „Docs for Change” wspartego ze środków Nordic Council of Ministers po raz trzeci WATCH DOCS odbędzie się na Białorusi – już nie tylko w Mińsku (15-18 grudnia 2017), ale również w Grodnie, Witebsku, Brześciu i Stołpcach!

Zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń

Zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń filmów na 17. Międzynarodowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie, który odbędzie się w dniach 8–14 grudnia 2017 r. w Warszawie.

NABÓR ZGŁOSZEŃ NA DRUGĄ EDYCJĘ FUTURE DOCS OTWARTY

Zapraszamy dokumentalistów i obrońców praw człowieka do nadsyłania zgłoszeń na kolejną edycję projektu FUTURE DOCS: 2017-2018. Tym razem w centrum uwagi znajdą się kraje nordyckie, bałtyckie i Europa Środkowa.

Spotkanie Advocate Europe w Warszawie

Od 18 do 21 czerwca gościliśmy w Warszawie społeczność Advocate Europe – liderów innowacyjnych europejskich inicjatyw pozarządowych, wyróżnionych w konkursie Advocate Europe, organizowanym przez MitOst we współpracy z Liquid Democracy, dzięki wsparciu Stiftung Mercator. Jednym ze zwycięzców konkursu w 2015 roku był nasz projekt FUTURE DOCS – platformy współpracy dokumentalistów z obrońcami praw człowieka.

Pożegnanie Prof. Wiktora Osiatyńskiego

W piątek 12 maja o 13:00 na Powązkach Wojskowych w Warszawie pożegnamy Profesora Wiktora Osiatyńskiego, wielkiego Przyjaciela festiwalu.

WATCH DOCS 2017: zapraszamy do zgłaszania filmów

Serdecznie zapraszamy do zgłaszania filmów na 17. Międzynarodowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie, który odbędzie się w dniach 8 – 14 grudnia 2017 r. w Warszawie.

Rozpoczyna się 15. Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS

Tradycyjnie pierwszym miastem, w którym zaprezentowane zostaną filmy z ostatniej grudniowej edycji festiwalu WATCH DOCS, będzie Lublin. 

WATCH DOCS na spacerze| 26 LUTEGO: "Ikona", reż. Wojciech Kasperski

26 lutego o godz. 19.00 w ramach cyklu "WATCH DOCS na spacerze" zaprezentujemy w Kino.Lab dokument "Ikona" w reż. Wojciecha Kasperskiego - portret pacjentek prowincjonalnego szpitala psychiatrycznego na Syberii.

"Kto mnie teraz pokocha" wygrywa Konkurs publiczności!

„Kto mnie teraz pokocha” w reżyserii Baraka i Tomera Heymannów został uznany przez widzów WATCH DOCS najlepszym filmem 16. edycji festiwalu. W swoim najnowszym dokumencie twórcy filmów takich jak „Mr. Gaga” czy „Most na rzece Wadi”, po raz kolejny w niezwykle wyważony i jednocześnie dowcipny sposób podejmują temat heteronormatywności i akceptacji dla odmienności seksualnej w obrębie rodziny.

Zwycięzca 16. MFF WATCH DOCS

Znamy już zwycięzcę 16. MFF WATCH DOCS! Oto werdykt jury tegorocznego festiwalu w składzie Brigid O’Shea, Oksana Sarkisova, Nima Sarvestani, Dirk van der Straaten, Liduine Zumpolle.

Ostatni dzień festiwalu – a przed nami jeszcze 12 filmów!

Ostatniego dnia festiwalu pokażemy dwa filmy konkursowe: o 20:30 w Kinie Lab „Nieustraszony wróbel” w reżyserii Nanfu Wang, opowiadający o chińskiej aktywistce Ye Haiyan (a.k.a Nieustraszony Wróbel), która wsławiła się niekonwencjonalnymi metodami walki o prawa sex workerek, a teraz wyrusza do prowincji Hajnan, by protestować przeciw bezkarności dyrektora szkoły, który wykorzystał seksualnie sześć dziewczynek. Film znalazł się na krótkiej liście do Oscara w kategorii „Pełnometrażowy Film Dokumentalny”.

więcej