Oto filmy, które zobaczycie na 17. MFF WATCH DOCS!

Na dokładnie dwa tygodnie przed rozpoczęciem festiwalu z radością przedstawiamy pełną listę filmów 17. MFF WATCH DOCS. Tuż po weekendzie przedstawimy naszą nową stronę internetową, a na niej kalendarz tegorocznego festiwalu oraz opisy wszystkich prezentowanych filmów.

Konferencja prasowa 17. MFF WATCH DOCS

We wtorek 28 listopada o 12:00 w kinie w U–jazdowskim odbędzie się konferencja prasowa 17. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie, połączona z pokazem niezwykłego, kontrowersyjnego filmu dokumentalnego pt. „Ryzyko” w reż. Laury Poitras.

Zapowiedź 17. MFF WATCH DOCS w kinie w U-jazdowskim

Zapraszamy do kina w U–jazdowskim w niedzielę 26.11 na godz. 15:30 na pierwszy, przedfestiwalowy pokaz znakomitego dokumentu „Martwe osły nie boją się hien” (Dead Donkeys Fear no Hyenas) w reż. Joakima Demmera.

Plakat 17. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie

Z radością prezentujemy plakat 17. MFF WATCH DOCS. Jego autorkami są Dominika Raczkowska, grafik, wykładowca w Katedrze Mody na Wydziale Wzornictwa warszawskiej ASP oraz Magdalena Dukielska, absolwentka warszawskiej ASP, na co dzień związana zawodowo z rynkiem wydawniczym.

Akredytacje dziennikarskie na 17. Międzynarodowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie

Rozpoczął się proces akredytacji dziennikarzy na 17. Międzynarodowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie.

Filmy z 17. edycji WATCH DOCS na Amerykańskim Festiwalu Filmowym we Wrocławiu

W ramach Amerykańskiego Festiwalu Filmowego, odbywającego się we Wrocławiu w dniach 24-29.10.2017, zobaczyć można trzy filmy, które znajdą się w programie tegorocznej edycji WATCH DOCS.

Zostań wolontariuszem WATCH DOCS!

Rozpoczynamy nabór wolontariuszy do 17. edycji festiwalu WATCH DOCS, który odbędzie się w dniach 7-14 grudnia 2017 roku.

Projekt „Docs for Change”

W ramach projektu „Docs for Change” wspartego ze środków Nordic Council of Ministers po raz trzeci WATCH DOCS odbędzie się na Białorusi – już nie tylko w Mińsku (15-18 grudnia 2017), ale również w Grodnie, Witebsku, Brześciu i Stołpcach!

Zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń

Zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń filmów na 17. Międzynarodowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie, który odbędzie się w dniach 8–14 grudnia 2017 r. w Warszawie.

NABÓR ZGŁOSZEŃ NA DRUGĄ EDYCJĘ FUTURE DOCS OTWARTY

Zapraszamy dokumentalistów i obrońców praw człowieka do nadsyłania zgłoszeń na kolejną edycję projektu FUTURE DOCS: 2017-2018. Tym razem w centrum uwagi znajdą się kraje nordyckie, bałtyckie i Europa Środkowa.

Spotkanie Advocate Europe w Warszawie

Od 18 do 21 czerwca gościliśmy w Warszawie społeczność Advocate Europe – liderów innowacyjnych europejskich inicjatyw pozarządowych, wyróżnionych w konkursie Advocate Europe, organizowanym przez MitOst we współpracy z Liquid Democracy, dzięki wsparciu Stiftung Mercator. Jednym ze zwycięzców konkursu w 2015 roku był nasz projekt FUTURE DOCS – platformy współpracy dokumentalistów z obrońcami praw człowieka.

Pożegnanie Prof. Wiktora Osiatyńskiego

W piątek 12 maja o 13:00 na Powązkach Wojskowych w Warszawie pożegnamy Profesora Wiktora Osiatyńskiego, wielkiego Przyjaciela festiwalu.

więcej