Filmy z 17. edycji WATCH DOCS na Amerykańskim Festiwalu Filmowym we Wrocławiu

24-10-2017

W ramach Amerykańskiego Festiwalu Filmowego, odbywającego się we Wrocławiu w dniach 24-29.10.2017, zobaczyć można trzy filmy, które znajdą się w programie tegorocznej edycji WATCH DOCS.

Pierwszym z nich jest "Udając Boga" („Playing God”) Karin Jurschick - poruszający dokument ukazujący sylwetkę Kennetha Feinberga, amerykańskiego prawnika zajmującego się odszkodowaniami. Feinberg pracował przy sprawach tego kalibru, co zamach na World Trade Centre, wielokrotnie znajdował się więc w sytuacji, którą można porównać do zabawy w Boga.

Drugi dokument to niezwykły portret Ronalda Reagana "The Reagan Show" Pacho Veleza i Sierry Pettengilla. Film montażowy, oparty na materiałach archiwalnych i filmach z udziałem Reagana, ukazuje złożony obraz polityka, który jako pierwszy w pełni rozumiał potęgę telewizji oraz kulisy PRowego „pojedynku” Reagana z Gorbaczowem i rokowań prowadzących do zatrzymania jądrowego wyścigu zbrojeń.

Trzecim tytułem wspólnym dla obu festiwali jest emocjonujący dokument Jairusa McLeary’ego i Gethina Aldousa "Praca" (“The Work”) – opowieść o uczestnikach pionierskiego programu terapeutycznego, kierowanego do skazanych przybywających w amerykańskim więzieniu Folsom.

Szczegółowy program 2017 Amerykańskiego Festiwalu Filmowego można znaleźć tutaj

  Praca / The Work, reż. Jairus McLeary, Gethin Aldous