Artykuły

Wtorek na WATCH DOCS

13 grudnia zapraszamy na 19:10 do Kina Muranów na towarzyszącą 16. MFF WATCH DOCS dyskusję panelową „DZIENNIKARZE W ZAGROŻENIU", współorganizowaną przez Community of Democracies' Permanent Secretariat, Ambasadę Szwecji w Polsce i Helsińską Fundację Praw Człowieka.

Muzeum POLIN: specjalny pokaz filmu "Kto się śmieje ostatni"

12 grudnia o 20:00 zapraszamy do Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN na pokaz filmu „Kto się śmieje ostatni” („The Last Laugh”) w reżyserii Ferne Pearlstein. Wprowadzenie: dr hab. Iwona Kurz, dyrektorka Instytutu Kultury Polskiej (Uniwersytet Warszawski).

Poniedziałek na WATCH DOCS

W poniedziałek 12 grudnia o 18:30 zapraszamy do Kina Antropos na projekcję filmu „Gułag. Trudna pamięć”, po której o 19:15 odbędzie się dyskusja panelowa „Rekonstrukcja. Polityka pamięci”.

Niedziela: FUTURE DOCS, "Zrób sobie kraj" i "Nieustraszony wróbel"

Trzeciego dnia festiwalu w CSW o 17:00 odbędzie prezentacja projektu FUTURE DOCS. Wezmą w niej udział zwycięzcy pierwszej edycji warsztatów - Marco de Stefanis (Holandia) i Ofelya Zalyan (Armenia) oraz tutor Barak Heymann (Izrael). FUTURE DOCS to inicjatywa WATCH DOCS, której celem jest stymulacja produkcji nowych filmów dokumentalnych o dużej sile społecznego oddziaływania przeznaczonych do dystrybucji kinowej i festiwalowej.

Zaczynamy 16. MFF WATCH DOCS!

Dziś wieczorem odbędzie się ceremonia otwarcia festiwalu, podczas której planowana jest polska premiera debiutu reżyserskiego Jonathana Littella Szkodliwe jednostki. Littell weźmie udział w naszej gali, a także, podczas sobotniego pokazu w kinie Muranów (10.12, godz. 19.00), spotka się z widzami.

WATCH DOCS POLECA ARTE PO POLSKU!

W 2016 roku Międzynarodowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS. Prawa człowieka w filmie i ARTE zostały organizacjami partnerskimi – ARTE objęło patronat medialny nad 16. MFF WATCH DOCS.

Debiut filmowy Jonathana Littella na 16. MFF WATCH DOCS

Gościem specjalnym 16. MFF WATCH DOCS będzie autor Łaskawych, laureat nagrody Goncourtów Jonathan Littell, który po raz pierwszy odwiedzi Polskę.

Nima Sarvestani tegorocznym laureatem Nagrody im. Marka Nowickiego

Nie ma drugiego dokumentalisty, którego filmy pokazywalibyśmy z taką regularnością. Od 2010 roku każdy kolejny film Sarvestaniego pojawia się w grudniu na WATCH DOCS. Dokumenty tegorocznego laureata nagrody im. Marka Nowickiego wydają się być wprost stworzone dla naszego festiwalu.

Wykład mistrzowski Baraka Heymanna

12 grudnia o godzinie 17.30 w CSW Zamek Ujazdowski (Laboratorium) wykład mistrzowski wygłosi Barak Heymann, jeden z czołowych izraelskich filmowców, współpracujący w duecie producencko-reżyserskim ze swoim bratem Tomerem.

Prezentacja projektu FUTURE DOCS

Prezentacja projektu odbędzie się w niedzielę 11 grudnia o godz. 17.00 w CSW Zamek Ujazdowski (sala edukacyjna). W wydarzeniu udział wezmą zwycięzcy pierwszej edycji FUTURE DOCS - Marco de Stefanis (Holandia) i Ofelya Zalyan (Armenia) oraz tutor Barak Haymann (Izrael).

Konferencja Eurimages „MiSSing Creativity” w programie 16. MFF WATCH DOCS

Konferencja Eurimages „MiSSing Creativity” została poświęcona tematowi kobiet w przemyśle filmowym. Będzie to pierwsze wydarzenie w Polsce, zorganizowane we współpracy z EWA Network i Stowarzyszeniem Kobiet Filmowców.

Filmy 16. MFF WATCH DOCS

W piątek 9 grudnia w kinie Muranów rozpocznie się 16. MFF WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie. W programie trwającego 7 dni festiwalu znalazło się 60 filmów z całego świata.

«  ‹  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13  ›  »